Filmy protestantyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje protestantyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rosalie

0,0
6,5
Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?
To realistyczne opowiedziana rekonstrukcja tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce 30 stycznia 1972 roku w północno-irlandzkim mieście Derry, a które uwiecznił w swej piosence "Sunday Bloody Sunday" zespół U2. Film opowiada o jednym z kluczowych epizodów konfliktu w Irlandii Północnej. Żołnierze Armii Brytyjskiej otworzyli wówczas ogień do uczestników pokojowego marszu przeciwko internowaniu działaczy opozycji i wprowadzaniu stanu wyjątkowego w Ulster. W wyniku strzelaniny zginęło 13 osób, a 14 zostało ciężko rannych. To wydarzenie, zwane Krwawą Niedzielą, stało się punktem zapalnym konfliktu irlandzkiego. Okazało się główną przyczyną wojny domowej, w którą wplątanych zostało wielu młodych ludzi, "bojowników o wolność", którzy wstąpili w szeregi IRA - Irlandzkiej Armii Republikańskiej. Krwawa Niedziela rozpoczęła trwającą ponad 25 lat falę przemocy i terroru.
Anglia w roku 1520 jest o krok od katastrofy. Jeśli król umrze bez męskiego potomka, kraj może się pogrążyć w wojnie domowej. Henryk VIII chce anulować swoje 20-letnie małżeństwo i poślubić Annę Boleyn. Sprzeciwia się temu papież oraz większość Europy. Thomas Cromwell zaczyna doradzać królowi i zmiękcza jego opozycję, ale jakim kosztem?


W siedemnastowiecznej Danii, podczas horroru polowań na czarownice, młoda żona starzejącego się już księdza, zakochuje się w jego synu.
XVI wiek. Francja jest w stanie nieustannych, krwawych walk pomiędzy Katolikami a Protestantami (Hugenotami). Henryk z Nawarry zostaje przywódcą tych drugich, a Katarzyna Medycejska (Królowa Francji) postanawia pogodzić zwaśnione strony proponując Henrykowi rękę swojej córki, Małgorzaty. Jednak w noc po zaślubinach (znaną jako noc św. Bartłomieja) Katolicy dokonują krwawej rzezi Protestantów. Henryk trafia do więzienia. Po czterech latach udaje mu się uciec i rozpoczyna walkę o tron. Kiedy wreszcie zostaje królem Francji wprowadza jako pierwszy władca wolność wyznania - sam zmieniał je pięć razy w swoim życiu.
Kronika życia królowej Elżbiety I, zanim stała się królową Anglii. Oprócz udziału w intrygach dworskich, przeżyła nieszczęśliwą miłość do admirała Thomasa Seymoura. Marzyła również o budowie floty...
Król Ludwik XIV nakazuje wszystkim protestantom przejście na katolicyzm.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…