Filmy relacja ojciec-syn, lata 60.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, lata 60.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Eutanazja jest jednym z zagadnień budzących wciąż ogromne kontrowersje. Jej zwolennicy i przeciwnicy formułują szereg argumentów za swoimi stanowiskami. Nie wolno jednak zapominać, że te często jałowe spory w istocie swej podejmować powinny kwestie ludzkiej godności i cierpienia, a nie tylko rozwiązań prawych. Film Alejandro Amenábara opowiada historię sparaliżowanego człowieka, który walczy o swoją śmierć. Reżyser przypomina tym samym o dramacie jaki może spotkać każdego i o tym, że czasem jednostka nie jest w stanie dźwigać tak ciężkiego brzemienia jakim potrafi być życie.
David Dunn (Bruce Willis) jako jedyny wychodzi cało, bez najmniejszego zadraśnięcia z potwornej katastrofy kolejowej, w której ginie 131 osób. Wkrótce po tym poznaje Elijaha Price'a (Samuel L. Jackson) twierdzącego, że zna wyjaśnienie jego tajemniczego ocalenia. To niezwykłe spotkanie zmusza Davida do stawienia czoła swemu przeznaczeniu w procesie odkrywania samego siebie, swych pragnień i wewnętrznej siły.
Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.


Dzieciak

6,4
Russ Duritz (Willis) jest cenionym specjalistą od "kreowania wizerunku publicznego". Czy odniósł sukces? Czy jest szczęśliwy? Wiedzie niesłychanie puste życie zapominając o marzeniach i chłopcu, którym kiedyś był. Pewnego dnia jednak spotyka na swej drodze ośmioletniego Rusty'ego (Breslin), w którym odnajduje samego siebie z dzieciństwa. Początkowo Russ myśli, że ma halucynacje i stara się pozbyć natręta. Rusty nic sobie z tego nie robi, nie rozumie czemu Russ zapomniał o dziecięcych marzeniach, nie ma żony, ani nawet psa. Otwarcie traktuje go jako życiowego nieudacznika i wstydzi się, że wyrósł na kogoś takiego jak on. Minie sporo czasu zanim oboje - Russ i Rusty - zrozumieją, że mogą się od siebie wiele nauczyć, a wszystko jeszcze przed nimi.
Piękna Lolita (Vidya Balan), po przedwczesnej stracie rodziców, zostaje przygarnięta przez swojego wuja i jego rodzinę. Ich sąsiadem jest chciwy biznesmen Navinchandra Roy (Sabyasachi Chakraborty), który ma syna Shekhara (Saif Ali Khan). Młodzi dorastają razem i zaprzyjaźniają się. Stopniowo ich przyjaźń zamienia się w ogromną miłość, której nawet oni sami nie są do końca świadomi. Napięte stosunki między ich opiekunami, nieporozumienia i zazdrość mocno komplikują życie zakochanych. Na dodatek z Londynu przyjeżdża kuzyn Girish (Sanjay Dutt), któremu Lolita wpada w oko...
Berlin Zachodni, 1961 rok. Konrad (Anian Zollner) i Sophie (Meret Becker) zostają rozdzieleni, próbując uciec z Berlina Wschodniego, kilka dni po budowie muru. Od tego momentu żyją w dwóch przeciwstawnych światach, Sophie na Zachodzie, Konrad na Wschodzie. Konrad, który stał się znanym astrofizykiem, próbuje skorzystać z kongresów naukowych poza wschodnimi Niemcami, aby umówić się na spotkanie z Sophie. Spotykają się w Pradze. Postanawiają mieszkać razem w Pradze, ale rosyjska inwazja oddziela ich ponownie. Sophie, ewakuowana na Zachód, spodziewa się dziecka Konrada. Dzięki temu dziecku mogą się teraz widzieć. Biorą ślub, ale każde z nich mieszka gdzie indziej. Wydaje się, że nadzieja wspólnego życia została porzucona. Ale 9 listopada 1989 roku, 27 lat po ich rozstaniu, Konrad (August Zirner) i Sophie (Corinna Harfouch), spotykają się na Grenz Bergang, w środku radości Berlińczyków.
Film autobiograficzny, w którym Claude Berri opisuje życie swoje i swojej rodziny od 1946 do 1962 roku, w którym decydującą postacią jest jego ojciec. Od szczęśliwego dzieciństwa z rodzicami, po karierę początkującego aktora, z której się naśmiewa, a potem odkrycie jego powołania jako producenta.
Wyoming, 1963 rok. Między dwoma pasterzami owiec wybucha płomienny romans, a utrzymywanie go w tajemnicy rzuca się cieniem na ich relacje rodzinne.
Historia człowieka, który zamiast starzeć się – młodnieje.
Prawdziwa historia nierozłącznych braci Von Erich, którzy przeszli do historii w intensywnie rywalizującym świecie profesjonalnego wrestlingu na początku lat 80. Poprzez tragedię i triumf, w cieniu dominującego ojca i trenera, szukają oni nieśmiertelności większej niż życie na największej scenie sportowej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…